fbpx

משלוחים חינם למאווררי תיקרה

החשמלאים מצביעים: מאווררי התקרה המומלצים ביותר

איזה מאוורר תקרה הכי מומלץ. איזה מאפיין קריטי חייב להיות במאוורר התקרה שלכם. איך להתאים את המאוורר לגודל החדר. כמה עולה התקנת מאוורר תקרה ואיך תוכלו להוזיל אותה? בדקנו בעזרת החשמלאים באתר מידרג וחזרנו עם תשובות

לכתבה המלאה בmako

מאוורר תקרה הוא תחליף זול ונוח למזגן, במיוחד בלילות החמים. עם זאת הרבה אנשים קונים אותו כלאחר יד, בלי סקר שוק ובלי בדיקת המאפיינים המתאימים ספציפית להם. בדיוק בגלל זה ולכבוד שיאה של העונה החמה בדקנו עם חשמלאים המדורגים באתר מידרג, מהו מאוורר התקרה המומלץ ביותר לדעתם.

בעצם, למה חשוב בכלל לעשות סקר שוק על מאווררי תקרה? מה כבר יכול להשתבש? נכון, זה מכשיר די פשוט, כל מה שהוא צריך לעשות הוא להסתובב ולעשות רוח, אבל מאוורר תקרה לא איכותי יכול למרר את חייכם. מאוורר מרעיש, מתנדנד וכזה עם שרשראות שאתם יכולים להגיע אליהן רק אם אתם עומדים על המיטה – יכול להיות סיוט. והכי גרוע: מאוורר שלא תלוי כמו שצריך ועלול לפול, יכול להוות סכנה של ממש לדיירי הבית.

מעבר לכך, חשוב לבחור מאוורר תקרה שמתאים לגובה התקרה ולממדי החדר, כדי שתקבלו את עוצמת האוורור האופטימלית – לא חזקה מדי ולא חלשה מדי.

שאלנו 45 חשמלאים המדורגים באתר מידרג, מה הוא המאוורר המומלץ ביותר בעיניהם. מאוורר תקרה מומלץ הגדרנו כמאוורר אמין, לא מתנדנד, לא מרעיש ופשוט לתליה. ביקשנו מהחשמלאים לדרג את העדיפות הראשונה שלהם ואת העדיפות השנייה שלהם מבין מותגי המאווררים השונים.

מאורר התקרה המומלץ ביותר

במקום הראשון התוצאות חד משמעיות: 82% מהחשמלאים הצביעו על מאוורר התקרה של סטאר כמאוורר התקרה המומלץ ביותר לדעתם. “ישנם מאווררי תקרה שלאחר שנה הפין במאוורר שאוחז בתקרה מתבלה והמאוורר מתחיל להתנדנד. עם סטאר זה לא קורה”, אמר אחד החשמלאים. “אני מתקין אותם כבר שנים ואין איתם תקלות” אמר אחר. “המנוע של סטאר חזק, מה שגורם לפיזור אוויר מושלם”, הוסיף חשמלאי נוסף. מאפיינים נוספים של מאוורר התקרה של סטאר אשר הוזכרו על-ידי החשמלאים הם התליה הפשוטה שלו, האחריות שיש למנוע לכל החיים, הפעולה השקטה והשירות המהיר שהחברה מספקת במקרה של צורך בחלפים.

איך לבחור מאוורר תקרה

שיטת הפעלה. השאלה הבאה ששאלנו את החשמלאים היא “על איזה מאפיין לא הייתם מוותרים במאוורר תקרה”. השוק היום מלא באופציות מגוונות: אפשרות שימוש בחורף (כשהמאוורר מסתובב הפוך ודוחף את האוויר הקר כלפי מעלה), טיימר, הגנה מפני מים ועוד. אבל מה אתם באמת צריכים במאוורר התקרה שלכם?

“רק לבחור מאוורר תקרה, גם אם הוא מומלץ, זה לא מספיק. צריך שתהיה למאוורר תקרה שלכם שיטת הדלקה נוחה, כדי שלא תוותרו על השימוש בו בשלב מסוים רק בגלל שאתם לא מצליחים להגיע לשרשרת ההדלקה” מסבירה ריטה קגן, מנהלת תוכן באתר מידרג.

ואכן 59 אחוז מהחשמלאים הצביעו על מתג בקיר כשיטת ההפעלה הנוחה ביותר. “מתג למאוורר תקרה זה חובה מבחינתי, אפשרות של שליטה בחוטים היא פשוט קטסטרופה” אמר לנו גיא, חשמלאי המדורג במידרג על ידי 202 חוות דעת.

המלצה שלנו – מתג הדלקה הוא נוח, אך מתג עם בורר מהירות באמת ישפר לכם את איכות החיים. כמו כן, שימו לב שמתג האור והמתג השולט על המהירות מותקנים כראוי ואין בלבול עם החוטים, כדי שהשימוש יהיה אפקטיבי וכל מתג יעשה מה שהוא אמור לעשות.

כאן בדיוק נכנס המקום השני בבחירת החשמלאים: 38.5% הצביעו על דווקא שלט כשיטת ההדלקה המועדפת מבחינתם. “שלט חוסך את החוטים בקיר”, אמר לנו יואב, חשמלאי בעל 317 חוות דעת במידרג, “לא בכל הבתים יש תנאים מתאימים לפתיחת הקיר והשחלת חוטים. שלט חוסך את ההתעסקות הזאת” הוא מוסיף. בחירה בשלט יכולה גם להוזיל את עלות התקנת המאוורר, כיוון שהיא דורשת פחות עבודה. עוד על מחירי התקנת מאווררי תקרה בהמשך.

התאמת המאוורר למידות החדר. התאמת המאוורר לגודל החדר פשוטה למדי, כאשר במאווררים ישנם שני גדלים מרכזיים: 42 אינץ’ ו52 אינץ’. הגודל מתייחס לקוטר הכנפיים של המאוורר.

מאווררי תקרה בגודל 42 אינץ’ יתאימו לחדרים בגודל סביבות 12 מ”ר. חדרים גדולים יותר יצטרכו כבר מאווררים בגודל 52 אינץ’.

או בשפת פשוטה יותר: חדרי שינה, למעט אלה הגדולים במיוחד, צריכים מאוורר בגודל 42 אינץ’, בעוד חדרי סלון זקוקים לרוב למאוורר בגודל 52 אינץ’. שימו לב גם לגובה התקרה – בתקרות גבוהות במיוחד יש להאריך את המאוורר עם מוט כדי שהוא יוכל לאוורר כראוי את החדר.

ישנם גם מאווררים קטנים יותר בקוטר של 36 אינץ’ אשר נועדים לרוב לחדרים קטנים במיוחד. עם זאת, על פי החשמלאים שדיברנו איתם, המאווררים הקטנים פחות מומלצים. “מאוורר תקרה שהגודל שלו הוא פחות מ-42 אינץ’ הוא כבר חלש מדי מניסיוני. אני מציע תמיד לקנות מאוורר גדול יותר ופשוט לשים אותו על המהירות הנמוכה ביותר”, אמר לנו יעקב, חשמלאי עם ציון של 9.93 על פי 111 חוות דעת באתר מידרג.

האם יש גודל מומלץ לחדרי ילדים? לא. הגורם היחיד שקובע את גודל המאוורר הוא גודל החדר. מה שיכול להטעות אתכם בנושא היא העבודה שרבים מהמאווררים המעוצבים לילדים הם במידות הקטנות יותר, אולי מההנחה שלרוב חדרי ילדים הם קטנים יחסית.

אך אל תתפתו – במידה והחדר של הילדים שלכם גדול, התפשרו על עיצוב וקנו להם מאוורר שיעשה את העבודה.

איפה לא להתקין מאוורר תקרה

מאווררי תקרה מומלץ לא להתקין בתקרות גבס, תקרות רביץ ותקרות במצב לא טוב. “תקרות אלו לא יכולות לעמוד בעומס של המאוורר ברוב המקרים, ויש סכנה של קריסת המאוורר” אמר לנו יואב. גם תקרות נמוכות במיוחד לא מתאימות להתקנת מאוורר תקרה שכן הוא גוזל כמה סנטימטרים מגובה החדר, ועלול להיות נמוך מדי.

כמה עולה להתקין מאוורר תקרה

על-פי בדיקה של מאות עבודות קודמות באתר מידרג התקנת מאוורר תקרה תעלה לכם בממוצע בין 250-350 שקלים. במידה ומעורבת בהתקנה גם התקנת מתג בקיר הדבר יעלה את מחיר ההתקנה בסביבות 150 שקלים, בגלל החיווט בקיר הדורש עבודה נוספת.

איך תוכלו להוזיל את מחיר ההתקנה? קנו מאוורר עם שלט, ומעבר לכך, וזהו טיפ חשוב:הרכיבו את המאוורר בעצמכם לפני שהחשמלאי מגיע.רבים מהחשמלאים משקיעים עוד שעת עבודה רק על הרכבת המאוורר, מה שיכול להעלות את מחיר העבודה כולה.

שיתוף מאמר זה:

מאמרים נוספים

מאווררים למרפסות

בגלל העלויות הגבוהות של החשמל וההתייקרויות שנמשכות למרות הקשיים הכלכליים בארץ, אנשים מרבים להשתמש בימי הקיץ דווקא עם מאווררים. ניתן למצוא מאוורר רצפתי, על עמוד,

תיאום פגישה בסניף

נשמח לראות אותכם אצלנו בחנות הדגל שלבים 4, יפו. למידע נוסף על מוצרים,

מחירים ומשלוח אנא צרו איתנו קשר דרך צ’אט או טופס יצירת קשר.

0
  0
  העגלה שלך
  רוקן עגלהחזרה לחנות
   Calculate Shipping
    סוג חדר
    סוג חדר
    עוד...
    מידה
    מידה
    צבע
    צבע
    טווח מחירים
    טווח מחירים - slider
    03000